KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12522024
nr 1252 2024
Marjatta Sarasalo
(f. 1930), Finland
Oljemålning, "Rosenröda skuggor". Signerad, daterad -87. Olja på duk, 40x33
Marjatta Sarasalo, född 1930, finsk målare.
Utrop:
5.000 kr
Såld:
4.000 kr
måndag 29 april 2019
kl 18:59:41
29/4 10:52:00
- Klassiska
29 apr
Klassiska
Läs mer om Klassiska